Pomiar i wycena

Umów się na bezpłatny pomiar i wycenę

15% rabatu

Otrzymaj 15% rabatu na zakup + montaż

Osoby, które remontują lub urządzają swój nowy dom stają przed dylematem wyboru drzwi wewnętrznych. Sklepy stacjonarne i internetowe oferują bardzo wiele modeli, a większość z nich jest dobrze zaprojektowana, wykonana i po prostu ładna. Czym zatem więc kierować się dokonując wyboru?

Styl mieszkania

Drzwi wewnętrzne powinny pasować do stylu, w jakim urządzamy całe mieszkanie. Jeśli jest ono tradycyjne, warto wziąć pod uwagę drzwi z frezami, zdobieniami i niesymetrycznymi przeszkleniami. Do tradycyjnych mieszkań pasują drzwi drewniane. Należy również zwrócić uwagę na taki detal jak klamki. Dobierając klamki do drzwi tradycyjnych powinniśmy kierować się tą samą zasadą i wybrać model zdobny. Sytuacja wygląda odwrotnie w przypadku wnętrz nowoczesnych i minimalistycznych. Do nich z kolei lepiej pasują drzwi o dość surowej i prostej stylistyce. Jeśli zdecydujemy się na modele z przeszkleniami, powinny one być symetryczne. Modne ostatnio wnętrza skandynawskie proszą się z kolei o drzwi w kolorze białym, lub odcieniach jasnego drewna. Jeśli mamy wątpliwości, jaki typ drzwi wybrać, warto przejrzeć w Internecie strony o urządzaniu wnętrz i podejrzeć ciekawe pomysły.

Funkcjonalność

Wybierając drzwi do konkretnych pomieszczeń warto zastanowić się nad ich funkcjonalnością. Drzwi z przeszkleniami są dobrym pomysłem do pokoju osoby starszej lub  dziecka. Jeśli maluch się w nim zatrzaśnie, lub starsza osoba zasłabnie, łatwo będzie się do niej dostać wybijając szybę. Podobnie jest w przypadku drzwi do łazienki. Te z kolei powinny mieć specjalne podcięcie lub otwory wentylacyjne, które zapewnią prawidłowy przepływ powietrza w tym pomieszczeniu. Przeszklone drzwi są mniej szczelne niż zabudowane. Dlatego też mogą być złym pomysłem jeśli chodzi o sypialnię zwłaszcza, jeśli mieszkanie jest małe i nie daje zbyt wiele prywatności. Z drugiej strony przeszklone drzwi sprawiają wrażenie lekkości i przestrzeni, mogą więc optycznie powiększać małe lokale. W małych mieszkaniach dobrym rozwiązaniem są drzwi przesuwne, które nie wymagają zbyt wiele miejsca, by dało się je otworzyć.

Leave a Comment!

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

www.freshmms.icu
desi xxx
boobspedia