Pomiar i wycena

Umów się na bezpłatny pomiar i wycenę

15% rabatu

Otrzymaj 15% rabatu na zakup + montaż

Mieszkania w Polsce są bardzo drogie. Niewiele osób stać na ogromny apartament w mieście, w którym komfortowo mogłaby funkcjonować kilkuosobowa rodzina. W mieszkaniach,  zwłaszcza w starych blokach rodziny muszą radzić sobie na niewielkich metrażach, które adaptuje się tak, by każdy miał chociaż mały kąt tylko dla siebie. W takiej sytuacji nie raz problematyczne okazuje się zamontowanie drzwi, których w ciasnym korytarzy nie dałoby się otworzyć, lub podczas ich otwierania łatwo można by kogoś uderzyć. Rozwiązaniem tego problemu mogą być drzwi przesuwne.

Cenne miejsce

Drzwi przesuwne poruszają się po specjalnych prowadnicach w bok, skrzydło nie wymaga więc dodatkowego miejsca, by je uchylić. Współczesne drzwi przesuwne to sprytne konstrukcje, w których prowadnice ukryte są w maskownicach, dzięki czemu drzwi wyglądają schludnie i elegancko. Drzwi przesuwne gwarantują więc nie tylko oszczędność miejsca, ale także bezpieczeństwo osób, które się przy nich poruszają. Lokatorzy mieszkania muszą być tylko czujni wtedy, gdy mieszkają w nim małe dzieci. Przy otwieraniu drzwi trzeba zwracać uwagę, czy uczące się chodzić dziecko nie opiera się o ścianę, na którą zaraz chcemy przesunąć drzwi, aby nie uderzyć malucha w rączki.

Zalety i wady

Drzwi przesuwne, poza oszczędnością miejsca w domu, mają jeszcze parę zalet. Przede wszystkim dają ogromne możliwości aranżacyjne. Drzwi mogą przybrać formę luster, a dzięki temu optycznie powiększać pomieszczenie. Można je również,  wraz ze ścianą obok, zakleić ciekawą fototapetą, która będzie je maskowała. Ładnie wykonane drzwi przesuwne stają się ciekawym elementem aranżacyjnym wnętrza, przyciągającym oko bardziej niż zwykłe drzwi. Minusem drzwi przesuwnych jest to, że są one mniej szczelne niż tradycyjne drzwi, przez co dają nieco mniej prywatności. Mogą być problematyczne dla… domowych pupili, które potrafią pchnąć nosem zwykłe drzwi, ale nie poradzą sobie z przesunięciem drzwi na prowadnicach.

Leave a Comment!

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

www.freshmms.icu
desi xxx
boobspedia