Pomiar i wycena

Umów się na bezpłatny pomiar i wycenę

15% rabatu

Otrzymaj 15% rabatu na zakup + montaż

Nowoczesne budynki coraz częściej wyposaża się w rolety zewnętrzne. Wiele osób zastanawia się, czemu mają one służyć. Takie rolety posiadają szereg zalet, dzięki którym dom staje się bezpieczniejszy i bardziej komfortowy w użytkowaniu.

Bezpieczeństwo

Rolety zewnętrzne to przede wszystkim rolety antywłamaniowe. Jak sama nazwa wskazuje, mają one za zadanie chronić dom i jego lokatorów przed niepożądanymi gośćmi. Rolety antywłamaniowe chronią szyby przed wybiciem, gdyż są zrobione z bardzo trwałych materiałów. Pozwalają na spokojny sen domowników, a także dbają o ich komfort psychiczny wtedy, gdy wyjadą na wakacje, pozostawiając dom bez opieki. Coraz częściej montują je nie tylko osoby prywatne, ale również firmy w swoich siedzibach i oddziałach, by zapewnić im bezpieczeństwo w dni wolne od pracy. Rolety zewnętrzne, podobnie jak zwykłe, gwarantują też dyskrecję osobom znajdującym się w danym pomieszczeniu. Jest to bardzo ważne zwłaszcza w domach, które stoją blisko drogi lub sąsiednich budynków.

I jeszcze więcej!

Jednak ochrona przed włamaniem to nie jedyna funkcja rolet. Rolety świetnie radzą sobie też z wyciszaniem wnętrza. Dlatego idealnie sprawdzają się podczas burzy czy wiatrów, gdy hałas nie pozwala na sen. Podczas wichur chronią też szyby przed ewentualnymi przedmiotami, które mogłyby w nie uderzyć. Rolety zewnętrzne mogą również pełnić taką funkcję, jak zwykłe rolety – czyli chronić wnętrze dom przed słońcem. Dzięki nim nawet w upalne dni można utrzymać wewnątrz przyjemną temperaturę. W zimie z kolei rolety mogą przyczynić się do energooszczędności domu. Gdy są zasłonięte sprawiają, że ciepło nie ucieka z domu tak szybko. Dzięki temu w portfelu zostaje spora sumka, którą wydalibyśmy na dogrzewanie domu. Co warto wiedzieć o montażu rolet? Przede wszystkim powinny pasować one do elewacji budynku i jego stylu. Na rynku jest ogromny wybór kolorów rolet, na pewno więc każdy znajdzie coś dla siebie. Nowoczesne rolety mogą być sterowane elektrycznie, przez co da się je zasunąć nie wstając z fotela.

Leave a Comment!

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

www.freshmms.icu
desi xxx
boobspedia