Pomiar i wycena

Umów się na bezpłatny pomiar i wycenę

15% rabatu

Otrzymaj 15% rabatu na zakup + montaż

Wielu mieszkańców bloków marzy o wyprowadzce do swojego własnego domu jednorodzinnego. Nic w tym dziwnego – marzy im się przestrzeń, własny ogród, a zazwyczaj też garaż. Gdy wreszcie budują upragniony dom, muszą wybrać miedzy innymi bramę garażową, która będzie nie tylko chroniła ich auto, ale również stanie się widocznym elementem elewacji domu. Czym należy kierować się przy wyborze bramy garażowej?

Sposób otwierania

Bramy garażowe mogą otwierać się na różne sposoby. Najprostszy typ bramy to brama uchylna. Brama jest jednym skrzydłem, które uchyla się ku dachowi garażu. Jest bardzo wygodna w użytkowaniu i prawie nigdy się nie psuje, jednak wymaga nieco miejsca, by dało się ją otworzyć. Z tego powodu wiele osób decyduje się na bramy rolowane i segmentowe. Brama segmentowa składa się z kilku poprzecznych segmentów, które składają się ku górze, gdy otwieramy bramę. Brama rolowana wygląda podobnie, jednak jej segmenty są jeszcze mniejsze, przez da się je „zrolować” pod sufitem garażu. Ten sposób otwierania jest idealny zwłaszcza do domów, w których nie ma miejsca przed garażem na tyle, by komfortowo otwierać bramę uchylną.

Na co jeszcze zwrócić uwagę?

Wybierając bramę należy pamiętać o tym, że staje się ona ważnym elementem elewacji budynku. Powinna więc pasować do reszty budowli. Dobrze jest zamawiać bramę w tym samym miejscu, w którym kupujemy drzwi zewnętrzne i okna – dzięki temu obsługa doradzi nam, jakie modele idealnie się ze sobą komponują. Brama musi być solidna, odporna na korozję i blaknięcie od słońca. Nowoczesne bramy to bramy automatyczne, otwierane na pilota. Da się je zsynchronizować np. z bramą wjazdową na posesję i oświetleniem, by za jednym przyciśnięciem uruchomić wszystko naraz. Bramy od renomowanych dostawców mają  kilkuletnie gwarancje, a także spełniają wszystkie normy bezpieczeństwa. Osoby, które budują dom energooszczędny mogą zastanowić się nad bramą ocieplaną, przez którą ciepło z garaży nie będzie uciekało.

Leave a Comment!

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

www.freshmms.icu
desi xxx
boobspedia